Has Imperium’un tek amacı: mutluluk!


Okulum ve ben başkalarının mutluluğu için emek veren insanların olduğu büyük bir projenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz.

Etkinlikten birkaç saat önce Kadir Has Üniversitesine ulaştık ve hemen alanı süslemeye başladık. Açıkçası, ilk başlarda yeterli süsleme olmadığını ve çocuklar gelene kadar bitiremeyeceğimizi düşündüm; bu sebeple biraz gergindim. Biraz sonra Üniversite içinde 20 dk’dan fazla sürmeyen bir tura çıktık, döndüğümüzde alanın süslenmiş halini gördüğümde adeta şoka girdim! Alan yardım etmek isteyen bir sürü insan ile doluydu ve bütün süslemeler asılmış ve herşey hazırdı!

Her yerde balonlar vardı; pamuk şeker, çikolatalar, atıştırmalıklar, çocukları ve ailelerini bekliyordu. Onların bu manzarayı gördüklerinde ne kadar mutlu olacaklarını düşünürken çocuklar gelmeye başladı ve hepsinin yüzünde kocaman bir gülümseme vardı! Etkinlik

esnasında pekçok çocuk ile tanıştım. Arkadaşlarımla birlikte, onlarla zıpladık, koştuk, çok eğlendik! O esnada bazı gönüllüler çocuklara ikramları dağıtırken, bazıları da çocuklara balonları veriyordu, çocuklarla ve aileleriyle sohbet edenler vardı; aynı zamanda bazıları kostümlü karakterlerin kılığına bürünmüştü: Pamuk Prenses, Kırmızı Başlıklı Kız, Korsan Kız, Şeytan ve Melek… Çocuklar onları gördüklerine çok mutlu olmuştu!  Bende o sırada çocukların yüzlerini boyuyordum, küçük tatlı kalpler, ağaçlar çiziyordum. Hatta bazıları kedi olmak, bıyık çizdirmek istiyordu! Sanırım benim için etkinliğin en eğlenceli kısmı buydu!

Bir süre sonra, çocukların dileklerini gerçekleştirme vakti gelmişti! 200’den fazla Khas öğrencisi sanki onların koruyucu melekleri olmuşcasına, çocukların dilekleri tek tek gerçekleştirildi. Aynı zamanda sahnede Star Wars karakteri de vardı; çocuklar o kostümün içindeki kişinin kim olduğunu çok merak ediyordu!Son dilekler de sahiplerini buldu ve çocukların aylarca çalıştıkları dans ve müzik performanslarını dinlemeye geldi sıra. Çocuklar folklör gösterisine mükemmel hazırlanmışlardı ve o gruptaki bir çocuk, bir ara davulu ile yaptığı özel bir gösteri benim favorimdi. Çok şaşırmıştım! Gösteri bittiğinde çocukların yüzlerinde bu etkinliğin bir parçası olmaktan duydukları mutluluk; bizim yüzlerimizde ise onlarla bir şeyler yapmanın mutluluğu vardı.Has Imperium’un pekçok insanın hayatında özürlü-engelli insanlar konusunda bir farkındalık yarattığına inanıyorum. Onlara günlük hayatta çok karşılaşmasak bile, onlar hayatın birer gerçeği ve bizim desteğimizi bekliyorlar. Bizim üzerimize düşen onlarla olabildiğince ilgilenmek, onlarla vakit geçirmek. Etkinlikten sonra, çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi sağlamanın mutluluğu vardı; aslında amacımız da buydu. Bir insanın yüzündeki gülümseme, sonsuza kadar kalır.dinlemeye geldi sıra. Çocuklar folklör gösterisine mükemmel hazırlanmışlardı ve o gruptaki bir çocuk, bir ara davulu ile yaptığı özel bir gösteri benim favorimdi. Çok şaşırmıştım! Gösteri bittiğinde çocukların yüzlerinde bu etkinliğin bir parçası olmaktan duydukları mutluluk; bizim yüzlerimizde ise onlarla bir şeyler yapmanın mutluluğu vardı.Gelecek sene bu proje içerisinde tekrar yer alacağım, bence sizde katılmalısınız.

Hazal Eylül Şenkoyuncu

Bursa Temsilcisi

Editörün notu:

Biz de Bursa Özel Tan Okulları’ndan Eylül Şenkoyuncu, arkadaşları ve öğretmenlerini aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyduk! Herşey için çok teşekkürler!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *